Menüler

2019 Yılı Yaz Döneminde Stajı

02.05.2019

Bölge Müdürlüğümüz Kayseri 2019 Yılı Yaz Döneminde Staj Yapacak öğrencilerin bölümleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.  

 

            Staj Başvuruları 02 Mayıs-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bölge Müdürlüğümüz ve bağlı ünitelerine dilekçe ile şahsen yapılacak olup, dilekçeler kurum evrak kayıt birimine aşağıda istenen belgeler içerisinde yer alan öğrenci belgesi ve okuldan alınacak yetkili imzalı talep yazısı verilecektir.

           

            Bu yıl kontenjanlarımız kurum imkanları sebebiyle geçtiğimiz yıla oranla %50 azaldığından öğrencilerimizin Okulundan veya Sorumlu Öğretmeninden/Öğretim görevlisinden “DSİ’de Staj Yapabilirsin” onayı alınmadan müracaat yapmaması rica olunur.

 

Staj yapma için başvuru yapılması tek başına öğrencinin, staj için kabul edildiği anlamına gelmez. Kabul edilip edilmediğine dair değerlendirme kontenjana göre belirlenecektir.

 Ayrıca kişilere bilgilendirme yapılacak olup, kurum web adresi ve benzeri yerlerde kabul edilenlere dair liste 24 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanacaktır.

Belirtilen bölümlerden müracaat olmadığı takdirde buraya ayrılan kontenjanlar için ek ilan yapılacaktır.

 

Staj Başlangıcında İstenen Belgeler

-Öğrenci Belgesi(Staj Başvuru dönemi tarihli)

-Kimlik Fotokopisi(staj başlangıcında)

-1 adet Fotoğraf(staj başlangıcında)

-Okuldan alınacak yetkili onaylı- imzalı talep yazısı(onaysız ve imzasız talep yazı ve formlar kabul edilemeyecektir)(Staj Başvuru sırasında)

-Staj için yapılmış Sigortalı İşe Giriş Bildirgesinin çıktısı(okuldan)(staj başlangıcında)

-İşyeri hekiminin, çalışma şartları ve kişisel sağlık durumu ön bilgisi için isteyeceği tetkikler(staj başlangıcında)

-İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi kurumumuzda verilecektir. (staj başlangıcında)

 

Staj yapması uygun görülen öğrenci,

1.Kurum personelinin yararlandığı sosyal yemek ve benzeri imkanlardan öğrenciler de aynı şekilde ücreti mukabilinde yararlanabileceklerdir. Servis kullanma hakkı, öncelik personelimizin olmak üzere, idarenin onayına tabidir.

 

2.DSİ’ni mesai ve çalışma sistemine uymakla yükümlüdür. Kendisine verilen araç gereci korumakla sorumlu olup, görev alanı dışında izin almadan başka alanlara gitmesi uygun değildir. Uymayanlar hakkında gerekli işlem başlatılabilecektir.

 

3.Kurumun yetki ve görev alanı ile ilgili açıklanmasında mahsur görülen veya açıklandığında kurumu idari ve mali olarak yükümlülük altına koyabilecek bilgi, belge ve sır niteliğinde olan hiçbir şey hakkında yayınlanması, paylaşılması veya izinsiz depolanması yasaktır.

 

DSİ 12. Bölge Müdürlüğü ve DSİ Genel Müdürlüğünün, Staj Başvuru esasları ve kontenjanlarını değiştirme yetkisi ve hakkı saklıdır.

 

Bütün bu açıklamaları ve hususlar, staj başvurusu yapan ve staja başlayacak olan öğrenciler tarafından bu ilanla birlikte kabul etmiş sayılır.

 

BÖLÜM

HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ

BİYOSİSTEM MÜHENDİSLİĞİ

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ

KİMYA-LİSANS

HARİTA KADASTRO-ÖNLİSANS

İNŞAAT-ÖNLİSANS

ORGANİK TARIM-ÖNLİSANS

İŞLETME –MUHASEBE-ÖNLİSANS

BÜRO YÖNETİMİ VE SEKRETERLİK-ÖNLİSANS

ELEKTRİK-ELEKTRONİK -ORTAÖĞRETİM

TURİZM OTELCİLİK(SERVİS-MUTFAK)-ORTAÖĞRETİM

 

 

İLETİŞİM:

 

12. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

Personel Şube Müdürlüğü

Eğitim Şefliği

 

Telefon : 0352 336 28 50(Dahili hat 1507)

 

Web      : http://bolge12.dsi.gov.tr/


e-posta : dsi12@dsi.gov.tr